Waynesville
Lady Spartans Basketball
2019-20
Lady Spartans Basketball
2019-20
Game Schedule:
var_schedule_-2-19-20.xlsx |
Seniors - Lynzie HArtshorn, Lieanna Flowers, Kena Harvey, Rachel Murray and Marcella Sizer
Waynesville
Lady Spartans Basketball
2018-19
Tuesday Nov. 6 Goshen (scrimmage) 6:00
Friday Nov. 9 at Bethel Tate (scrimmage) TBA
Monday Nov 12 at Fenwick (scrimmage) TBA
Friday Nov. 16 at Bellbrook ( Pink Game) 6:00
Monday Nov. 19 at Chaminade (scrimmage) TBA
Friday Nov. 23 Tipp Off Tourney 7:30
Saturday Nov 24 Tipp Off Tourney TBA
Saturday Dec 1 Madison 12& 1:30
Thursday Dec 6 at Preble Shawnee 6 & 7:30
Saturday Dec 8 Northridge 12 & 1:30
Thursday Dec 13 Milton Union 6 & 7:30
Saturday Dec 15 Eastern Brown 12 & 1:30
Thursday Dec 20 Dixie 6 & 7:30
Saturday Dec 22 at Carlisle 12 & 1:30 Friday Dec 27 East Clinton 6 & 7:30
Thursday Jan 3 Cin Northwest 6 & 7:30
Saturday Jan 5 Preble Shawnee 12 & 1;3 Tuesday Jan 8 Oakwood 6 & 7:30
Thursday Jan 10 at Northridge 6& 7:30
Saturday Jan 12 at Anna 12 & 1:30
Thursday Jan 17 at Madison 6 & 7:30
Saturday Jan 19 at Dixie 12 & 1:30
Thursday Jan 24 Carlisle 6 & 7:30
Saturday Jan 26 at Milton Union 12 & 1:30
Thursday Jan 31 Monroe 6 & 7:30
Saturday Feb 2 Portsmonth Nortre Dame 4:00
at ironton
Thursday Feb 7 at Valley View 6 & 730
Saturday Feb 9 Franklin ( Senior Day) 12 & 1:30
Lady Spartans Basketball
2018-19
Tuesday Nov. 6 Goshen (scrimmage) 6:00
Friday Nov. 9 at Bethel Tate (scrimmage) TBA
Monday Nov 12 at Fenwick (scrimmage) TBA
Friday Nov. 16 at Bellbrook ( Pink Game) 6:00
Monday Nov. 19 at Chaminade (scrimmage) TBA
Friday Nov. 23 Tipp Off Tourney 7:30
Saturday Nov 24 Tipp Off Tourney TBA
Saturday Dec 1 Madison 12& 1:30
Thursday Dec 6 at Preble Shawnee 6 & 7:30
Saturday Dec 8 Northridge 12 & 1:30
Thursday Dec 13 Milton Union 6 & 7:30
Saturday Dec 15 Eastern Brown 12 & 1:30
Thursday Dec 20 Dixie 6 & 7:30
Saturday Dec 22 at Carlisle 12 & 1:30 Friday Dec 27 East Clinton 6 & 7:30
Thursday Jan 3 Cin Northwest 6 & 7:30
Saturday Jan 5 Preble Shawnee 12 & 1;3 Tuesday Jan 8 Oakwood 6 & 7:30
Thursday Jan 10 at Northridge 6& 7:30
Saturday Jan 12 at Anna 12 & 1:30
Thursday Jan 17 at Madison 6 & 7:30
Saturday Jan 19 at Dixie 12 & 1:30
Thursday Jan 24 Carlisle 6 & 7:30
Saturday Jan 26 at Milton Union 12 & 1:30
Thursday Jan 31 Monroe 6 & 7:30
Saturday Feb 2 Portsmonth Nortre Dame 4:00
at ironton
Thursday Feb 7 at Valley View 6 & 730
Saturday Feb 9 Franklin ( Senior Day) 12 & 1:30
2917-18 Schedule results 24 -2 League Champs 12-0 District Champs
Regional Runner-up
Dayton Christian won 70 to 14
Legact Christian won 54 to 48
Nov 30th @ Dixie - 7:15 won 70 to 23
Dec 2nd @ Eastern Brown 3:00 won 44-40
DEc 7th @ Frankin 7:15 won 57-56
Dec 9th @ Northridge 1:30 won 109 -22
Dec 14th Preble Shawnee 7:15 won 46-41
Dec 16th @ MAdison 1:30 won 81 to 37
Dec 19th @Carlisle won 77-25
Dec 27th Tourney 7:30 won beat Miami Valley 79 -25
Dec 28th Tourney TBA won beat East Clinton 72 -47
Jan 6th Milton Union 7:00 won 50 to 46 in overtime
Jan 8th @ Oakwood 7:15 won 47 to 34
Jan 13th Northridge 1:30 moved to Feb. 5th
Jan 16th Carlisle 7:15 won70 to 38
Jan 20th @ Preble Shawnee 1:30 won 54 to 45
Jan 25th Madison 7:30 won -70-25
Jan 27th Milton Union 1:30 won 43-40
Feb 1st @ Monroe7:15 rescheduled TBA
Feb 5th Northridge 7:15 84 to 22
Feb 3rd @ Ironton vs Ashland Paul Glazer 3:30 lost 51 to 50 ot
Feb 8th Dixie 7:15 won 69 to 34
Feb 10th Valley View ( Senior Night ) 6:00 won 52 to 34
record 20-1
Feb wed Feb 21st 6:00 vs Miami East won 48 to 40
Feb 12th Milton Union won 59 to 29
Mar 1st MAderia won 43 to 34 District Champs
Mar 7th Regionals vs Summitt won 40 to 35
March 10th Regional finals Versailles lost 59 to 32 Regional runner-up
Regional Runner-up
Dayton Christian won 70 to 14
Legact Christian won 54 to 48
Nov 30th @ Dixie - 7:15 won 70 to 23
Dec 2nd @ Eastern Brown 3:00 won 44-40
DEc 7th @ Frankin 7:15 won 57-56
Dec 9th @ Northridge 1:30 won 109 -22
Dec 14th Preble Shawnee 7:15 won 46-41
Dec 16th @ MAdison 1:30 won 81 to 37
Dec 19th @Carlisle won 77-25
Dec 27th Tourney 7:30 won beat Miami Valley 79 -25
Dec 28th Tourney TBA won beat East Clinton 72 -47
Jan 6th Milton Union 7:00 won 50 to 46 in overtime
Jan 8th @ Oakwood 7:15 won 47 to 34
Jan 13th Northridge 1:30 moved to Feb. 5th
Jan 16th Carlisle 7:15 won70 to 38
Jan 20th @ Preble Shawnee 1:30 won 54 to 45
Jan 25th Madison 7:30 won -70-25
Jan 27th Milton Union 1:30 won 43-40
Feb 1st @ Monroe7:15 rescheduled TBA
Feb 5th Northridge 7:15 84 to 22
Feb 3rd @ Ironton vs Ashland Paul Glazer 3:30 lost 51 to 50 ot
Feb 8th Dixie 7:15 won 69 to 34
Feb 10th Valley View ( Senior Night ) 6:00 won 52 to 34
record 20-1
Feb wed Feb 21st 6:00 vs Miami East won 48 to 40
Feb 12th Milton Union won 59 to 29
Mar 1st MAderia won 43 to 34 District Champs
Mar 7th Regionals vs Summitt won 40 to 35
March 10th Regional finals Versailles lost 59 to 32 Regional runner-up